Prošle godine, štono bi se šojićevski reklo, nije cvalo cveće ni u pivsko preduzeće, a restriktivne ralje epidemije osjetio je i najveći među najvećima – AB InBev, prvi svjetski pivar iz čijih pogona diljem planeta izlazi svako treće proizvedeno pivo na svijetu. Dijelom svakako i zbog toga što se u njihovu portfelju nalazi i „ozloglašena“ Corona
(Cerveceria Modelo, Meksiko), jedan od najprodavanijih pivskih brendova, koja se neko vrijeme nije kuhala, jer su je pivopije zbog imena povezivale s pandemijom koronavirusa, pa su je masovno bojkotirali.
Uglavnom, Anheuser Busch InBev, prošle je godine zabilježio pad i u prometu i u dobiti, ali ovogodišnji su im planovi optimistični, te računaju na povratak na staro, odnosno na sunce poslije kiše. Tako je barem objavio ova pivovarski gigant. Lanjska je dobit pala na (samo) 1,4 milijarde dolara, što je značajan pad u odnosu na godinu dana prije toga, kada je iznosila 9,2 milijarde. Promet je pao za deset posto i iznosio 46,9 milijardi dolara.
Pad prodaje piva AB InBeva zabilježen je diljem svijeta, u svim regijama osim Južne Amerike, objavila je kompanija, dodajući da su se navike potrošača promijenile, što je unekoliko ublažilo štete od zatvaranja ugostiteljskih objekata uslijed epidemije koronavirusa. Konkretno, povećana je prodaja flaširanog piva, jer se više pije kod kuće, a prihvaćeno je i online naručivanje uz dostavu doma, koje su uvele pivovare diljem svijeta.
Grupa Anheuser Busch InBev nastala je 2008. godine, kada je belgijski InBev za 52 milijarde dolara preuzeo američkog konkurenta Anheuser Buscha, a osam godina kasnije, 21016. kompanija je preuzela još jednog ljutog rivala, SAB Miller, za oko sto milijuna dolara. Najzvučnija imena u portfelju AB InBeva su Budweiser, Corona i Stella Artois, Becks, Hoegaarden, Leffe, Jupiler, Labatt,