Jedno istraživanje pokazalo je da Amerikanci naručuju i preporučuju pivo kako bi impresionirali druge ljude. Novo istraživanje YouGov’s BrandIndexa utvrdilo je „marke piva koje Amerikanci piju s ponosom,“ piše Sam Greenspan na svom blogu 11points i dodaje da je taj naslov malo čudan, a u svakom slučaju neprecizan.
Sudionici ankete trebali su ocijeniti različite faktore pivskih brendova, poput kvalitete, utiska, vrijednosti, reputacije brenda i spremnosti da ga preporuče drugima. A što sve to zapravo znači? Koje pivo uzimate ako nastojite izgledati cool?
Evo jedanaest rezultata, složenih uzlaznim poretkom, za dramu o pivu koje pijemo da impresioniramo.
Napomena: Kako je to bilo istraživanje na nacionalnom nivou, craft pivu je bilo nemoguće ugurati se u poredak. (Iako, da je jedno općenito any craft IPA bilo jedno od opcija odgovora, gotovo je sigurno da bi završila na prvom mjestu.)
Pabst Blue Ribbon
Na neki je način Pabst Blue Ribbon isposlovao da postane pivo hipstera. To je neobično visok doseg za pivo koje nije dobilo ime po nagradi Plava vrpca, nego po tome što su radnici 188-ih godina doslovce omotavali plavu vrpcu oko pivskih boca.
10. St. Pauli Girl
Poprilično sam iznenađen ovim plasmanom, jer se radi o pivskom ekvivalentu za izvođenje djevojke na prvi spoj u restoran Hooters (lanac restorana brze hrane s ponudom hamburgera i sendvi4a, odrezaka i salata, a naročito pilećih krilca, ali znak prepoznavanja su mlade prsate djevojke, po čemu je lanac i dobio ime, op. prev.). Osim toga nikad nisam vidio nikoga dda naručuje ovo pivo, pa ono ne prolazi moj empirijski test.
9. Corona
Ponekad se pitam jesu li sve nas Amerikance uvjerili da Corona ima okus poput fešte u našim ustima na koju su svi pozvani (aluzija na reklamni slogan, op. prev.) kad je to više kao okus fešte u našim ustima na koju su svi pozvani, ali nitko ne dolazi, jer je grozna. Tu metaforu nekako ne uspijevam dokučiti.
8. Blue Moon
Jednom davno, kao i većina drugih, sjedio sam u baru uz Blue Moon i razmišljao o tome kako je to ukusno uvozno pivo. A onda sam, kao i većina drugih, otkrio da ga kuha Coors i shvatio da je to opet Löwenbräu.
7. Heineken
Heineken je napravio solidan posao postajući sveprisutan kao američka makro marka zadržavajući ipak određeni nivo vizualnog identiteta. Ne brinem mnogo o okusu, ali i on je tu.
6. Stella Artois
Stella spada u ona piva koja izgledaju kao prestižni uvozni proizvod, iako je to zapravo Budweiseru u fensi stakllu.
5. Dos Equis
Naprosto je nevjerojatno koliko je uspješna bila njihova reklamna kampanja Most Interesting Man in the World. Nema šanse da bi ovakva lista mogla proći bez nnjih. Sada se priča i da je ova kampanja u igri za najbolju svih vremena.
4. Fat Tire
Ovo je jedino pravo craft pivo na cijeloj listi (i to doslovno, jer Blue Moon je dobio tužbu jer se nazvao craft pivom). Čak i ako je New Belgium Brewing Company mega craft pivovara – nezavisna je na način na koji je i Notre Dame nezavisan – to je ipak još uvijek craft.
3. Guinness
Nikad nisam popio cijelu čašu Guinnessa od 16 unca. Nisam siguran ni da bih to bio u stanju učiniti. Ipak, volim njihove svjetske rekorde.
2. Yuengling
Ja ne posjedujem onaj Yuenglingov ponos kakav posjeduju mnogi bivši i sadašnji stanovnici Srednjeg zapada, ali sam prokleto sretan što ovo pivo predstavlja Pennsylvaniju na ovoj listi, a ne Rolling Rock.
1. Samuel Adams
Savršeno prihvatljiv i opravdan izbor na vrhu. Boston Beer Company radi s ovim pivom dobar posao dugi niz godina, pa zašto ne? Nikad nisamk naručio ovo pivo, ali budući da se zovem Sam, popio sam ih mnogo zahvaljujući barmenima koji pogrešno čuju, pa kad me netko pita „Sam, što ćeš ti popiti,Č oni od onoga što ćeš popiti nekako u toj birtijskoj vrevi čuiju „Adams winter lager“
Naše web stranice koriste kolačiće kako bi Vama omogućili najbolje korisničko iskustvo, za analizu prometa i korištenje društvenih mreža.
Za više informacija o korištenju kolačića na ovim stranicama, kliknite ovdje.