Danas se osjećaju sjetno i osiromašeno svi kojima je na srcu muzika na struju, žestoka svirka, hard rock i heavy metal. Otišao je, naime, Lemmy Kilmister, suosnivač i frontman britanske grupe Motorhead. To, znaju mnogi, ima dosta veze i s pivom, jer ne samo da se pivo inače slaže s rock and rollom, nego se i posebno dobro slaže s Motorheadom.
Motorhead spada u one (mnogobrojne) rock grupe, koje su se okušale na pivskom tržištu i pivopijama ponudile vlastiti pivski brend, i to ne samo jedan - bastards lager i Imperial pale lager, njihove su pivske marke, koje su opet samo manji dio linije alkoholnih pića sa znakom Motorhead. Tu je još nekoliko vrsta vina, votka, viski i - cider.
I ne samo to - godine 1980. grupa Moorhead ispisuje zvučnu posvetu pivu, izdajući EP ploču Beer Drinkres and Hell Raisers. Snimka objavljena na ploči potječe s jednog sessiona iz 1977. godine, a zapravo riječ je, znat će mnogi poštovatelji tvrdog gitarskog zvuka o coveru, odnosno njihovu čitanju starijeg hita grupe ZZ Top, koji je obradila još i američka hard rock grupa Van Halen.
Lemmy (pravim imenom Ian Fraser Kilmister), rođen je na Badnjak 1945. godine, a umro jučer, četiri dana nakon proslave sedamdesetog rođendana. Bio je svjetski poznat pjevač i bas gitarist, suosnivač i frontman heavy metal grupe Motorhead, smatran jednim od najvećih glazbenika toga žanra uopće. Motorhead je osnovao 1975. godine, nakon što su ga izbacili iz grupe Hawkwind. Posljednjih godina živio je u Americi, gdje je i umro.