Drska škotska craft pivovara BrewDog najavljuje uvođenje paw-ternity leave programa, što će je učiniti prvom pivovarom u Ujedinjenom kraljevstvu i prvom kompanijom u Sjedinjenim Državama, koja svojim radnicima daje dopust za traženje novog psa.
Ternity leave je izraz za roditeljski dopust, koji majka i(li) otac koriste prije i poslije rođenja djeteta, a BrewDog je naziv za slobodno vrijeme za traženje kućnog ljubimca skovao tako da je tom izrazu dodao šapu (paw).
- Radnik koji nabavlja novo štene, ili udomljuje starijeg psa, svejedno, dobiva čitav tjedan dopusta, kako bi šefovi bili sigurni da četveronožni prijatelj dolazi u prijateljsko,okruženje u kojem njihov novi vlasnik nije pod stresom.
- Škotska pivovara BrewDog započela je 2007. godine s dva čovjeka (Martin Dickie i James Watt) i jednim psom, a danas svakog od suosnivača pivovare prati po jedan pas - Simcoe i Dr Gonzo.
- Pivovara u Aberdeenshireu često pruža gostoprimstvo mnogim psima, a radnici pivovare mogu slobodno na radno mjesto dovoditi svoje (dobro odgojene) ljubimce.
- Pseća povlastica omogućena je svim zaposlenicima tvrtke BrewDog diljem svijeta, pa tako i u potpuno novom pogonu u Columbusu, Ohio, SAD. I ta pivovara površine sto tisuća četvornih stopa također uvodi program dopusta za nabavkiu psa.
- Pivovara u Ohiju, koja će biti jedna od tehnološki najnaprednijih i ekološki najosvještenijih pivovara na svijetu svoja će vrata za radnike i njihove ljubimce otvoriti u proljeće ove godine.
- Kao što se brine da ljubimci budu dobro tretirani, pivovara BrewDog brine se i o djeci, te je povećala porodiljske, odnosno roditeljske naknade.
- Ovo je i jedina kompanija u svijetu, u kojoj je svaki zaposlenik prošao obuku u poznavanju piva i ima cijenjeni Cicerone certifikat.
- Sredstva BrewDogova fonda Unicorn, u koji se uplaćuje 10 posto godišnje dobiti tvrtke, dijele se ravnomjerno svim zaposlenicima. To je još jedna inicijativa ove pivovare, koja ju je proslavila diljem svijeta, pokazujući da e u pivovari BrewDog ne radi amo pivu. A idu i dalje, pa tako imaju i studijski program Dog Years (pseće godine), u kojem svaki radnik nakon pet godina rada može uzeti četiri tjedna studijskog dopusta, da bi učinio nešto uzbudljivo.
- Sa svojom liberalnom politikom slobodnog piva ova pionirska pivovara ima ambiciju da bude najbolje poduzeće za rad. Ikad.
Suosnivač BrewDog pivovare James Watt:
„Nije nimalo lako žonglirati s poslom i pobrinuti se za psa. Mnogi naši radnici imaju kod kuće četveronožne prijatelje. Htjeli smo im odagnati stres i svoje timove organizirati tako da se svakome omogući da se pobrine za svoje novo štene ili psa u svojoj obitelji. Nastojimo uvijek podizati standarde i svome osoblju nudimo najbolje što možemo. U BrewDogu o dvjema stvarima brinemo više nego o svemu ostalom. To su ljudi i pivo. Također, jako, jako volimo pse."
Izvor: Beerpulse.com