Prvi damski pivski klub

  Europa         P.N.         15.11.2008.
Prvi damski pivski klub
Možda ćete reći da je svijet zacijelo poludio, babe piju pivo, a k tome još osnovale i vlastiti klub. Stoga evo u nekoliko riječi objašnjenja povoda za nicanje našeg društva. Iako se posljednjih godina ipak promijenilo gledanje na ženu koja u ugostiteljskom objektu naruči pivo, nedajbože da naruči veliko, još uvijek ima puno muškaraca, kojima je izvan moći shvaćanja da žena zaluta u njihovo uzvišeno područje. Želimo zato promijeniti predodžbu o ženi koja voli piti pivo, a također i zaći na teritorij koji su muškarci do sada tako dobro čuvali za sebe. Svijet je uistinu poludio i babe od danas piju pivo, i ne samo to.
Tako zvuči pozdravno slovo na web stranici Prvog damskog pivskog kluba, koju je pokrenula istoimena češka udruga građana, pardon – građanki. U statutu udruge piše da su njene zadaće organiziranje akcija, izdavanje tiskovina, održavanje internetskog portala, priređivanje seminara i izleta, informiranje članica o održavanju akcija sračunatih na promicanje kulture pijenja piva, upoznavanje s promjenama u ulozi žene kao konzumentice dragocjene tekućine, objavljivanje materijala koji doprinose promjeni javnog mnijenja o ženama koje piju pivo i njihovoj emancipaciji. Klub potom priređuje kulturne i obrazovne akcije na temu žene u nedodirljivom muškom svijetu, žene i zdrave prehrane, žene i zdravlja, kulture pijenja. Klub ima prilično stroga pravila članstva, pa tako novu članicu moraju preporučiti dvije punopravne članice, a status punovažne članice stječe se nakon polugodišnjeg čekanja.
Klub okuplja sve poklonice piva, sve žene koje se zalažu za kultivirano umjereno pijenje. Želi dati doprinos promjeni gledanja na pivo i stvaranju svijesti da se radi o ugodnom i zdravom piću. Članice kluba nastoje raskrinkati gostionicu i druge ugostiteljske objekte kao isključivo mušku stvar, dovesti u nacionalno ugostiteljstvo svježi vjetar, koji će rezultirati ne samo podizanjem kulture okruženja i brige o mušterijama, nego i kakvoćom piva i pridržavanjem dobre mjere pri točenju piva. U rubrici Klupske akcije, web stranica Prvog damskog pivskog kluba donosi članke o iskustvima europskih zemalja u nastojanju da osvoje muški pivski svijet, kao i reportaže s niza posjeta češkim pivovarama, uz galerije fotografija.
To je potom rubrika Pivo i zdravlje, te recepti, obje pune hvale vrijednih priloga, a slijede kategorije Pivovare, Najbolje pivo, Pivarstvo, Novo pivo i Seminar Humpolec s člancima koje populariziraju češko pivo, njegovu proizvodnju i potrošnju. Na stranici se mogu pročitati i eseji o tome kako je i zašto osnovan klub, i o odnosu žena i piva, a kako to izgleda možete se uvjeriti i sami:
http://www.prvni-damsky-pivni-klub.cz/index.php
 
 


Najnovije iz kategorije Europa




Naše web stranice koriste kolačiće kako bi Vama omogućili najbolje korisničko iskustvo, za analizu prometa i korištenje društvenih mreža. Za više informacija o korištenju kolačića na ovim stranicama, kliknite ovdje.
Prihvaćam sve kolačiće